بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی های محصولات
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  معرفی سیستم جستجو و نجات RECCO (سنسور نصب شده در پوشاک و لوازم کوهنوردی)

  توسعه سیستم نجات RECCO در سالهای دهه 70 میلادی شروع شد و مانند همه دستگاههای الکترونیکی نو ظهور در آن زمان، دستگاهی بزرگ  و سنگین بود. برای بیشتر از 30 سال RECCO پایبند به توسعه و پیشرفت تکنولوژی خود و محصولاتش باقی مانده است. اولین ردیابهایی که توسط تیم نجات استفاده میشد میبایست در یک کوله پشتی بزرگ حمل میشد و 16 کیلوگرم وزن داشت. امروزه ، تیم نجات از ردیابهای نسل نهم استفاده میکنند که کمتر از 1 کیلوگرم وزن دارد. همچنین بدلیل داشتن سایزی به اندازه یک کتاب درسی، ردیابها به راحتی حمل میشوند.

  تکنولوژی دو قسمتی

  سیستم نجات RECCO یک تکنولوژی دو قسمتی است. پیست های اسکی و تیمهای نجات کوهنوردی، دارای ردیاب های RECCO  هستند که یک سیگنال جستجو میفرستد. بازتابنده های RECCO که توسط اسکی بازها و بقیه آدمهای بیرون پوشیده شده اند، یک سیگنال هدایتی بازمیتاباند که تیم نجات را مستقیما به سمت بازتابنده هدایت میکند. بر خلاف تکنولوژی های دیگر، اگر چندین بازتابنده RECCO روی یک شخص نصب باشد باعث ردیابی بهتر میشود.

  تکنولوژی پیچیده رادار

  سیستم نجات RECCO یک تکنولوژی پیچیده راداری است، اما برای مصرف کننده  استفاده از آن ساده است. تیمهای نجات سازمان یافته میتوانند از ردیاب سبک و دستی بر روی زمین یا از درون هلکوپتر استفاده کنند که اجازه جستجوی سریع در یک منطقه وسیع یا خطرناک را میدهد. اسکی بازها و کوهنوردان بوسیله بازتابنده های RECCO که نیازی به توجه یا تلاش خاصی ندارند، تجهیز میشوند. تنها چیز مورد نیاز این است که اسکی بازان و کوهنوردان تصمیمهای خوب و درستی بگیرند تا از بهمن و دیگر خطرات کوه دور بمانند. 

  بازتابنده RECCO یک فرصت دوباره ایجاد میکند

  بازتابنده های RECCO از بروز بهمن جلوگیری نمیکنند همچنین تضمین مکان یا نجات جان یک انسان دفن یا گمشده نیز به عهده آنها نیست. بازتابنده ها همچنین جایگزینی برای دستگاه نجات از بهمن نمیباشند. با این حال هنگامی که یک شخص به کمکی بیش از کمکی که دوستانش میتوانند بکنند، نیاز داشت؛ بازتابنده های RECCO واقعا شانسی دوباره ایجاد میکنند.

  نمونه نصب شده سنسور رکو در تجهیزات کوهنوردی

   

  بر چسب نشان دهنده وجود سنسور رکو در محصولات مختلف

  نظرات
  1398/04/13 15:51
  این کلیپ رو حتما ببینین
  ویدائو
  نظر خود را وارد نمایید.
  آرشیو وبلاگ

  سوالی دارید؟

  ● در تلگرام، پاسخگوی شما :)